Strona Główna

Nawilżanie skóry

Jednym z najważniejszych zabiegów, które sprawią, że nasza skóra będzie w dobrym stanie, jest nawilżanie. Trzeba to robić kompleksowo, zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nasza skóra codziennie traci mnóstwo wilgoci. Poza tym wysuszająco działają niektóre kosmetyki, na przykład antybakteryjne.

To wszystko sprawia, że na twarzy szybko pojawia się siateczka zmarszczek, a cera jest poszarzała i bez życia. Reszta ciała na brak wody w naskórku reaguje łuszczeniem się, swędzeniem i nieładnym wyglądem. Podstawą jest oczywiście wypijanie odpowiedniej ilości wody dziennie, jednak to za mało.

Trzeba też skórę nawilżać z zewnątrz, stosując różne preparaty, począwszy od lekkich balsamów do ciała aż po treściwe masła. Trzeba to robić po każdym myciu ciała. Jeżeli nadal mamy problemy z suchą skórą, warto sięgnąć po wspomagające preparat z apteki, które zawierają specjalny kompleks witamin, wspomagających zapobieganie utraty wody z naskórka.

Dobry krem nawilżający do twarzy to podstaw pielęgnacji cery i nie powinniśmy nakładać żadnego makijażu na nieprzygotowaną w taki sposób skórę, ponieważ będzie to wyglądało naprawdę źle.